CA Hliník - Erika Vidovičová

ID: 778204

Kolumbie a Panama all inclusive

Termín: 10.11. (Út) - 22.11. (Ne) 2020

Délka pobytu: 13 dní, 12 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 91 490 Kč

Popis zajezdu
Kolumbie patří právem mezi nejkrásnější země na světě. Zelená džungle, pohodové karibské pobřeží, vysoké Andy s lahodnou kávou, kultura a fascinující památky. Vítáme vás na cestě, která kombinuje nejkrásnější místa Kolumbie s odpočinkem na plážích Panamy. Dostupná cena, all inclusive a zážitky nabitý program. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata a ukáže vám to ve svém fantastickém muzeu. V Andách ochutnáte pravou kolumbijskou kávu, ve slané jeskyni si budete mnout oči, zda dobře vidíte a středověká Cartagena je prostě pastvou pro oči. Mimo jiné najdeme i Eldorádo! Cestu zakončíme výborným relaxem all inclusive na plážích Panamy.
Program

1. den
Odlet přes Atlantický oceán a v ten samý den přistáváme 4 stupně od rovníku ve výšce 2 640 metrů na nejlepším letišti Jižní Ameriky (podle Skytrax). 8milionová Bogota je 3. nejvýše položeným hlavním městem světa. Transfer do absolutního centra, do hotelu, který jsme pro vás vybrali na základě našich osobních zkušeností. Nádherné hypermoderní letiště, útulný hotel, kultivovanost. Kolumbie se vám hned bude líbit a brzy uvidíte, že jste v jedné z nejvyspělejších částí Latinské Ameriky.
2. den
Po kvalitní snídani a ranní kávě se vydáme na prohlídku hlavního města. Zubačkou na nejsvětější vrch Monserrate. Z výšky 3 200 metrů budeme mít hlavní město Kolumbie pod sebou jako na dlani a z ptačí perspektivy vás nasměrujeme. Jižně jsou chudinské čtvrtě, na severu žijí bohatí a na západě u letiště střední třída. S projdete všechny 3 části. Ochutnáte čaj z lístků koky? Čaj z koky není kokain, ale pomáhá při výškové nemoci. Následně lanovkou dolů do města. Kolem paláce, kde žil revolucionář Simon Bolívar na náměstí Plaza Bolívar. Toto je absolutní střed města. Hlavní katedrála je pro katolickou zemi důležitá a je nejstarší budovou náměstí. Casa de Nariňo je sídlem prezidenta, v Capitolio zasedají obě komory parlamentu. Nejkrásnější budovou je Palác Liévano a nejzajímavější příběh má budova Justičního paláce, který v roce 1985 napadli marxistické jednotky M-19 placené Pablem Escobarem. Vypálily tehdy archiv a zničily důkazy. Procházíme pěšky historickou čtvrtí La Candelaria, kde Bogota vznikla. Malé barevné domky a sochy postav, které na nás hledí z okolních střech. Zde sídlila DNA - protidrogová jednotka a právě tuto budovu dal před 30 lety vyhodit do vzduchu Pablo Escobar. Oběd na nejkrásnějším místě ve staré Bogotě. Toulání se romantickými uličkami La Candelaria. V plánu máme i prohlídku historického paláce, jeho nádvoří, balkonů, vnitřních zahrad, jednotlivých místností, kde si uděláte představu o tom, jak se žilo bohatým španělským kolonizátorům. Rovněž navštívíme nejsvětější bílý kostel se sochou "Padlého Krista", která má prý magickou a léčitelskou moc. Prohlídka Bogoty by nebyla kompletní bez návštěvy dvou muzeí. Muzeum Botero vzdává hold modernímu malíři a sochaři, kolumbijskému géniovi. Jeho díla se dnes prodávají za miliony. Botero je pro Kolumbii to, co Salvator Dalí pro Katalánce. Bogota společně se San José či Johannesburgem patří mezi města zlata. Muzeum Zlata je nejlepším svého druhu na světě. 55 000 artefaktů a my pro vás vybereme ty nejlepší. Vysvětlíme si, co je to "poporo". Nádherné výrobky z čistého zlata. A právě to hledali v 16. a 17. století dobrodruzi, když mířili do bájného Eldoráda. Na závěr prohlídky navštívíme speciální místnost, kde se demonstruje rituál Eldoráda = zlatého náčelníka, který hází do bájného jezera zlaté poklady. Pro cestovatele bylo legendární jezero Eldorádo magickým místem, kvůli kterému podstupovali nebezpečné výpravy. Kde přesně Eldorádo leží?
3. den
Dnes se k Eldorádu vypravíme. Máme pronajatý luxusní klimatizovaný autobus a profesionální průvodce vám osvětlí souvislosti ohledně Kolumbie. Ze žádných knížek se toto nedozvíte, to prostě musíte zažít. Dnes máme v plánu krátkou procházku po stopách indiánů z kmene Muisca. Vejdeme do chráněného parku. Pohybujeme se v nádherné přírodě. Navštívíme rekonstrukci indiánského dřevěného domu, odkud vycházel náčelník ElDorado ke svatému jezeru. A následně se vydáme po jeho stopách. S domorodou Indiánkou pomalu vystoupáme až na římsu jezera, ve kterém se našlo mnoho pokladů. Jsme ZDE! Zde probíhal rituál s náčelníkem pokrytým zlatým prachem a právě zde se házely do jezera drahokamy a zlaté předměty. Tady vznikla legenda o Eldorádu a vy už víte, o čem to vlastně je. Hodinovou procházku zvládne absolutně každý. Po obědě směřujeme k další atrakci, která vám vyrazí dech. Solné doly Zipaquira jsou místem zázraků. V hloubce 120 metrů najdeme monumentální katedrálu ze soli. Spustíme se dolů a tento unikát si dokonale nafotíme. Katedrála je obrovských rozměrů a my projdeme křížovou cestu až k 20 m vysokému kříži. Křišťálové lustry, vstupy pro hříšníky. Katedrála je fascinující i pro nevěřící. Právě v této oblasti jsou i největší smaragdové doly na světě (kámen lásky a krásy). V Zipaquire najdete velmi výhodné ceny. Přes Zona Rosa směřujeme zpět. Už víte, co je to FARC, co jsou to kolumbijské kasty, která soukromá univerzita je nejdražší a znáte i recept na hustou polévku ajiaco (čti achiáko), která je národním jídlem této oblasti a která se vaří se třemi druhy brambor. Pili jste už čokoládu se sýrem? Džus z ovoce lulo či guanabana? Víte, že kolumbijský systém adres je jedním z nejlepších na světě? Co v Bogotě znamená BBC? Jsou desítky zajímavostí, které máme pro vás v přichystané. Jiní se během přesunů nudí, vy se dozvíte souvislosti! Dnes se dozvíme, co je to Burundanga - droga pravdy a ukážeme si i keře a její květy. Kdysi ji používali indiáni Muisca, dnes ji sypou v barech nezkušeným turistům do nápojů. A následně do barů zajdeme. Ale nemusíte se bát. S je Kolumbie absolutně bezpečná! Víme, co si můžeme dovolit. Ovocné nápoje, které zde ochutnáte, budou těmi nejlepšími ve vašem životě. V Kolumbii všechno roste lépe, ovoce je větší, rostliny mají výraznější chuť. Kolumbie je rájem.
4. den
Kolumbie je rájem na zemi a my si to dnes prověříme. Brzy ráno odlétáme do centra And. Místním autobusem by nám to trvalo 15 hodin, letecky to trvá hodinku. V pozadí vidíme zasněžené přes 5000 metrů vysoké hory, ale kolem nás je tropická sytě zelená příroda a je příjemných cca 22 stupňů. Směřujeme do nejkrásnější přírody Kolumbie. Nasedáme do barevných džípů z II. světové války a vyrážíme do hor, do údolí Cocora. Údolí Cocora si vychutnáme pěšky i na koni. Údolí je známé úchvatnou přírodou, nejvyššími palmami na světě, orchidejemi a kolibříky. Půldenní treking, respektive procházka (podle úrovně skupiny), na níž si protáhneme klouby. Procházíme tropickým rájem, územím indiánského kmene Quimbaya. Nejvyšší palma na světě – tzv. vosková palma - má neuvěřitelných 65 až 80 metrů výšky. Tyto palmy jsou 2 až 3 x vyšší, než jakákoli palma, kterou jste dosud viděli. Kolem létají malinkatí kolibříci a kmitají křídly 70x za sekundu. Jako oběd doporučujeme místního pstruha, který patří mezi proslulé lahůdky. Jsme v regionu kávy: oficiálně se jmenuje: Zona Cafetera. Vše zde lépe roste, i káva. Kolumbie pěstuje zásadně arabicu, nejkvalitnější sortu a my uvidíme, jak káva roste, která je zralá, jak se trhá a ochutnáme tu nejlepší kávu Kolumbie z provincie Quindio. Poslední atrakcí dne bude návštěva malého městečka, kde se zastavil čas. Žil zde Juan Valdéz, typický Kolumbijec v ponču, jenž nosí přes Andy pytle s kávou. Vyjdeme na vyhlídku nad Salento. O tomto městečku jste dosud neslyšeli, ale mnozí říkají, že toto je nejkrásnější kolumbijský venkov. Městečko je malilinké. Z vrchu vidíme starý kostelík a červené střechy pokřivených domků. Následně seběhneme dolů a projdeme městečko křížem krážem. Budeme obdivovat dřevěné vyřezávané dveře, obrovské balkony a kovboje s velkými sombrery na koních. Koupíte si sombrero, pončo, nebo zůstanete u kávy? Na nákup suvenýrů a dobrou kávičku bude čas. Další neuvěřitelný den.
5. den
Ráno procházíme plantážemi kávy, slunce vychází a v dálce se rýsují kopce Los Nevados. Tato nádherná oblast tropických hor, plantáží kávy a městeček s tradiční architekturou, s červenými střechami je od roku 2011 pod patronátem UNESCO. Oblečeni do tradičního ponča si vyzkoušíme sběr kávy a řekneme si více o její pěstování. Ještě před tím než přejdeme k prohlídce kávové plantáže, nás místní pohostí šálkem kávy ze 100% kávy arabika, která se v Kolumbii pěstuje. Pocítíte v ní jemnou kyselost a výraznější ovocné tóny. Pokud si chcete zakoupit kolumbijskou kávu, tak teď je ten správný čas. Uvidíte jen to nejlepší z Kolumbie, díky perfektní organizaci stihneme během našeho zájezdu ulovit množství zážitků. Odpoledne se z města Pereira, přibližně 8 hodin, budeme přesouvat autobusem do města Medellín, které je druhým největším městem Kolumbie. Procházíme údolím Cauca, protéká jím stejnojmenná řeka a kolem obdivujeme pohoří And, které se v Kolumbii rozděluje na 3 masivy: Východní (Cordillera Oriental), Střední (Cordillera Central) a Západní (Cordillera Occidental). Nacházíme se v Jižní Americe, vzdálenosti mezi městy se kvůli hornatému terénu překonávají o něco déle, ale díky našim zkušeným průvodcem vám i tento jediný autobusový přesun zájezdu uplyne rychleji. Budete mít možnost sledovat kolumbijský venkov, povíme si další zajímavosti o této latinskoamerické zemi a večer se ocitneme v Medellínu, který je vyhlášen nočními kluby a unikátní taneční scénou.
6. den
Probouzíme se v neskutečném Medellínu, který je vskutku fantastický a bezpečný. Dnes už umíte rozpoznat charakteristické rysy děl malíře a sochaře Fernando Botero, protože jsme v Bogotě navštívili jeho muzeum. Prohlédneme si jeho 23 soch, které jsou umístěny na náměstí Plaza de Botero v Medellínu, odkud kolumbijský národní umělec pochází. Na přelomu století byl Medellín statisticky nejnebezpečnějším městem na světě. No dnes CNN popisuje Medellin jako velké překvapení, bezpečné město s největším potenciálem pro turismus. Město prošlo za poslední roky obrovskou transformací. Dávají ho za příklad úspěšného urbanismu. V roce 2013 ho výzkumná organizace Urban Land Institute prohlásila za nejinovativnější město světa. Převezeme se lanovkou, která je součástí jediného metra Kolumbie a řekneme si více, jak tento projekt pomohl k úspěšnému rozvoji města. Metro, lépe řečeno nadzemní dráha, spojuje odlehlé části města. Díky vystavění lanovek a eskalátorů do vybraných výše položených chudých comun se mobilita pro lidi výrazně zlepšila. Dnes poznáme město, kde vládl medellínského kartel. Věřili byste, že se SNEM můžete navštívit chudou favelu, která má nesmírně smutnou a krvavou minulost? Comuna 13 byla za dob Pabla Escobara jednou z nejnebezpečnějších částí Medellínu, ale dnes do ní přicházejí lovci zážitků, aby viděli jakými změnami si místní procházejí. Jeli jsme dosud naplno a je čas trošku si odpočinout. Sbalení odjíždíme ke Karibiku. Jsme v nejkrásnějším městě Kolumbie, v Kolumbijské Florencii. Bienvenido a Cartagena de Indias. Dosud jsme se setkali hlavně s bělochy a mestici, nyní rapidně narostl počet černochů. Jako kdybychom byli v jiné zemi. Hory vystřídaly tropy a teploty dosahují až 30 stupňů. Hodíme se do vln Karibiku a dopřejeme si vytoužený odpočinek.
7. den
Prohlídka Cartageny. Dejte si prosím do fotoaparátu novou kartu. Město je neuvěřitelně fotogenické. Z Bocagrande, přezdívané "malé Miami" se přesuneme k symbolu města Torre del Reloj. Vejdeme bránou v 11 km dlouhých hradbách dovnitř starého města a padne nám čelist. Na náměstí Plaza de los Coches se prodávaly otroci a dosud se zde jezdí na kočárech tažených koňmi. Přesuneme se na Plaza de la Aduana, kde bylo uloženo největší bohatství města. Nádherný dům piráta Francise Drakea, který město dobil, nevypálil a tak ta nádhera tu pro nás zůstala. Procházíme se magickým městem a cítíme se jako v románech Gabriela Garcii Marquez, nositele Nobelovy ceny za literaturu, který Cartagenu miloval. Ukážeme si Marquez dům a popovídáme si obsahu jeho děl. Už jste v Kolumbii déle a chápete magický realismus, pověry, legendy, které zde ožívají na každém kroku. Vše je silnější, barevnější, voňavější! Pokračujeme v prohlídce. Nádherná katedrála, následně budova, kde se vyhlašuje Miss Colombia, vždyť Kolumbijky patří mezi nejkrásnější ženy světa a každoročně na Miss UNIVERSE končí v první trojce. Víte, která misska je nejznámější? Palác inkvizice je nejkrásnější budovou města. Nevynecháme kostel Saint Peter Claver se sochou otroků ani sochu Mujer Reclinada na Plaza Santo Domingo. Po zorientování se ve městě, které vám ušetří spoustu času, máme plánované volno na individuální procházky. Rádi vám poradíme. Zájemci skočí na pevnost či do bývalé židovské čtvrti Getsemanech, která je hned před hradbami. Ve městě je mnoho kavárniček, zmrzlináren, butiků a také tímto město připomíná Florencii. Doporučujeme prohlédnout si guayabera, bílou lněnou košili, v níž si G.G. Marquez přebíral Nobelovu cenu, či kvalitní kožené výrobky firmy Velez. Vše je velmi vkusné a kvalitní. Bezpečným městem se procházíte či jezdíte na kočáru. Restaurace jsou skvělé a některé mají michelinské hvězdy či v nich vaří známí kuchaři: například (Patanegra Paca Roncera má 2 michelinské hvězdy a Magog má hvězdu dostat). Západ slunce budeme pozorovat na hradbách. Slunce zapadá do teplého Karibského moře, kolumbijská vlajka se hrdě zmítá v teplém vzduchu, všude vůně, barvy, pohoda. Obchody i restaurace jsou otevřeny dlouho do noci. Zatančíte si večer u Fidela? Každopádně zažijete jeden z nejromantičtějších večerů ve svém životě.
8. den
Poslední koupání v Karibiku, transfer na letiště a odlet z Jižní do Střední Ameriky. Věděli jste, že Kolumbie a Panama byly až do 20. století jedním státem? Tento zájezd, toto spojení dvou zemí má smysl. Přilétáme do prvního města, které postavili běloši na březích Tichého oceánu, vítejte v hypermoderní Panama City. Přistáváme v bývalé banánové republice, která se mění na ekonomického jaguára, a kde je domorodou měnou americký dolar. Nepotřebujeme víza, žádné očkování, voda se v Panama city dá pít z kohoutku. Vítejte v bezpečné tropické zemi plné překvapení. Historické město Panama City je pod patronací Unesco. Nenecháme si ujít Katedrálu Santo Domingo a oblouk ze 17 století Arco Chato, kvůli kterému se rozhodli postavit Panamský kanál právě zde. Prezidentský palác, náměstí Herrera a náměstí Bolivar. Popovídáme si o legendárním pirátovi Morganovi a ve slavné katedrále San José budeme obdivovat majestátní zlatý oltář (Altar de Oro), který přežil, protože ho před piráty natřeli na černo. Tento oltář je považován za druhý největší poklad Panamy, hned po panamském kanály. Vstoupíme i dovnitř nejvyššího kostela San Francisco de Asis, který je nedílnou součástí panoramatu historického města. Večerní procházka moderní Panama budova odkud unikly legendární panamské dokumenty! Salud se 7 ročním rumem Abuelo, jehož fabrika patří rodině prezidenta. Ubytování v Panama city.
9. den
Celodenní prohlídka Panama City a rozšířená prohlídka Panamského kanálu. Panama City je elegantním a prosperujícím centrem bankovnictví, obchodu a dopravy. Moderní dálnicí křižující oceán mezi mrakodrapy nejmodernější části města. Moderní vs historické město. Projdeme křížem po avenida Balboa a vzdáme hold prvnímu Evropanovi, který uviděl Tichý oceán. Umělé jezero Lago Gatun tvoří největší část Panamského průplavu a bylo největším jezerem jaké lidská ruka vytvořila. Poznáváme Panamský kanál důkladně. Panamský průplav je nejvýznamnější vodní cestou na světě. Tento zázrak techniky je dlouhý 80 km a táhne se z Panama City na pobřeží Tichého oceánu až do Colo na pobřeží Atlantiku. Nezapomeneme ani na vyvýšené místo nad zdymadlem Miraflores odkud budeme pozorovat řadící se lodě. Navštívíme muzeum Panamského kanálu a komory v Pedro Miguel. Ochutnáme speciality na rybí tržnici jako například fufu či ceviche z chobotnice, ke kterému se hodí lehké pivo Panama. Jako zákusek si date la Michoacan nebo raspados? Bude čas koupit si ručně vyráběné suvenýry od indiánů ze San Blas nebo kvalitní panamský klobouk "Panamák". Z pěší promenády plné běžců a cyklistů nafotíme "New Yorské" panorama nové Panama City nejlépe. Jsme v nejbohatším městě Střední Ameriky. Transfer na pláž. Čeká Vás už jen zasloužený odpočinek v all inclusive resortu.
10. den
All inclusive resorty Royal Decameron i Sheraton Bijao se nacházejí přímo na širokých plážích Tichého oceánu 2 hodiny od Panama city. Hned vedle obou resortů jsou golfová hřiště. Jídlo si můžete vybrat formou bufetu nebo restaurací à la carte. K dispozici máte mnoho barů i bazény. U moře dodržujte pokyny plavčíků. Doporučujeme ranní běh nebo procházky po rozsáhlých písčitých plážích. Tehdy uvidíte jedinečnost tohoto místa, které ještě masový turismus nezasáhl. Přitom hotelové služby jsou kvalitní. Jde o dokonalý odpočinek po náročném poznávacím programu.
11. den
Odpočinek a all inclusive servis. Royal Decameron je více latino, více hudby, více tance, více zábavy. Sheraton je spíše rodinným menším hotelem se službami spíše evropského charakteru.
12. den
Ranní loučení slunka nad Pacifikem, po obědě transfer na letiště a odlet domů.
13. den
Přílet domů.
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku do Bogoty a zpět z Panama city, letištní poplatky, přelet Bogota-Armenia-Bogota-Cartagena-Bogota-Panama, 8 x ubytování v 3 hotelu se snídaní v Kolumbii v pokoji pro 2 osoby, 4 x ubytování v all inclusive resortu v Panamě Royal Decameron hotel a podobný, program podle popisu, vstupné do památek a atrakcí během poznávacího programu, SEN průvodce od příletu do Bogoty až do 10. dne, pojištění proti insolventnosti 
Cena nezahrnuje
stravu kromě uvedené, jízdu na koni, fakultativní výlety
10.11. (Út) - 22.11. (Ne) 2020 - 13 dní, 12 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-91 490 Kč
Vybrat termín
24.11. (Út) - 06.12. (Ne) 2020 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-91 490 Kč
Vybrat termín
12.02. (Pá) - 24.02. (St) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-95 490 Kč
Vybrat termín
26.02. (Pá) - 10.03. (St) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-95 490 Kč
Vybrat termín
30.03. (Út) - 11.04. (Ne) 2021 - 13 dní, 12 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-95 490 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPanama
MístoPanama
HotelKolumbie a Panama all inclusive
Dospělá osoba
Termín10.11.2020 - 22.11.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: S.E.N., s.r.o. IČO: 48534293
Přihlášení
TripAdvisor

Hodnocení a recenze hotelů zajišťuje TripAdvisor, © TripAdvisor
Icons provided by Flaticon

Vytvářím objednávku...